Tanju Özcan’dan Devlet Bahçeli’ye çağrı: ‘Onlar uyutmayı kastetmiyorlar’

AKP tarafından hazırlanan ve sokak köpeklerinin uyutulmasını öngören yasa tasarısı, kamuoyunda büyük tartışmalara neden oluyor. Tartışmaların odağında, yasa tasarısının hayvan haklarına uygun olup olmadığı ve uygulanabilirliği konusundaki belirsizlikler yer alıyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yasa tasarısına ilişkin yaptığı açıklamayla dikkat çekmişti. Bahçeli, “Konunun önerilen şeklini tam bilmiyorum. Kim ne maksatla öneriyor. Uyutunca nasıl uyutulacak, ne kadar uyutulacak, kim uyutacak? Bunları bilen yok,” dedi.

TANJU ÖZCAN’DAN DEVLET BAHÇELİ’YE ÇAĞRI

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına yanıt vererek, AKP’nin uyutmak derken aslında öldürmeyi kastettiğini belirtti. Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Devlet Bahçeli, Bu Kanun Teklifi’ni veren AK Parti vekilleri, süreli uyutmaktan bahsetmiyorlar. Onlar hayvanları sonsuza kadar uyutalım derken öldürmeyi kastediyorlar. Kısırlaştırma bu işin tek çaresi fakat birçok belediyenin kısırlaştırma merkezi yok. Şu hükümete bir talimat verip, kısırlaştırma ve barınak konusunda merkezlerin kurulması için teşvik vermelerini sağlarsanız, Türkiye size minnettar kalır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir