CHP’li Adıgüzel’den ‘makam aracı’ tepkisi: Bu kadar mal, mülk içinde cenneti bu dünyada yaşamayı tercih etmiş

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı yeni makam aracı alması ve Arapça konuşamadığı görüntüler üzerinden eleştiren CHP Ordu Milletvekili Adıgüzel, “Bakara Suresi 155. ayet herkesi bağlıyor da, Diyanet İşleri Başkanı muaf mı oluyor?” diyerek Erbaş’ı istifaya çağırdı.

CHP’li Mustafa Adıgüzel, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş için yeni bir makam aracı satın alındığı yönündeki iddialara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erbaş’ı istifaya davet eden Adıgüzel, şunları kaydetti:

“Bugünlerde tasarruf tedbirleri konuşuluyor. Tam da bu günlerde Diyanet İşleri Başkanımızın altıncı makam aracı aldığını öğreniyoruz. Herhalde yedincisi A7, sekizincisi A8 olacak. Biz Diyanet İşleri Başkanı’nın açılışını yapmaya gittiği camilerden daha fazla parayı yolda giderken harcadığını biliyoruz. Diyanet İşleri Başkanı’nın açılış yapamaya giderken harcadığı para, açılışını yaptığı camiden daha fazla. Yine yakınlara araçlarını tahsis ettiği, Ordu Üniversitesi’nde yakınlarını istihdam ettiğiyle ilgili çok sayıda şikayet de vardı.

Diyanet İşleri Başkanı, hiçbir hutbede 10 Kasım dahil Atatük’ten bahsetmedi. Atatük’e hakaret eden adamı, ziyaret ederen onore etti. Bu şekilde tartışılan bir kişi şimdi de insanlar açlıkla imtihan edilirken altıncı makam aracını alıyor. Bakara Suresi 125. Ayet’te Allah’u Teala diyor ki; ‘Sizi mutlaka fakirlikle imtihan edeceğiz. Sabredenlere cenneti müjdele’ diyor. Herhalde Ali Erbaş bu müjdeden faydalanmak istemiyor. Bu şekilde giderse yedincisi A7, sekizincisi de A8 olmalıdır. Bakara Suresi 155. ayet herkesi bağlıyor da, Diyanet İşleri Başkanı muaf mı oluyor?

Daha önce de TOKİ kredisi kullanıp da ev alanlara cenneti müjdelemişti. Kendisi Allah’u tealanın müjdesinden faydalanmak istemiyor çünkü kendisi bu kadar mal, mülk, makam içerisinde cenneti bu dünyada yaşamayı tercih etmiş görünüyor.

Erbaş’ın Arapça bilmediği, duaları avucunun içerisine yazıp da oradan okuduğu ortaya çıktı. Öyle bir enteresan dönem yaşıyoruz ki ekonomiyi ışık saçan gözlerden, emekli ve memur maaşını istatistik kurumunun yalan yanlış sözleriyle yönetilen bir ülkede maalesef Diyanet kurumumuz da ele yazılan kopyalardan ve Arapça bilmeyen Diyanet İşleri Başkanı tarafından yönetiliyor. Maddi dünyamız da manevi dünyamız da perişan olmuş durumda. AK Partili seçmen için de rahatsız edici, benim için çok daha fazla rahatsız edici. Ali Erbaş’ın hemşehrim olmasından utanıyorum. Ali Erbaş’ın derhal görevinden biraz onuru varsa istifa etmesi lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir